Цікава інформація

Інтелектуально – розважальна гра
« Я люблю  Україну »
Мета:
  • навчальна – поглибити знання учнів про Україну, її символи, традиції, впроваджувати елементи естетичного виховання, культури спілкування;
  • розвивальна – розвивати українське мовлення учнів, культуру поведінки; уміння приймати рішення в нестандартних ситуаціях, колективну творчість і комунікативні здібності;
  • виховна – виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини - України, її символів, традицій, обрядів, почуття глибокої поваги до предків, своїх рідних і близьких, творчу самостійність і відповідальність, уміння самоорганізовуватись, вміння працювати командою, сприяти розвитку творчої особистості.
Обладнання: комп'ютер, проектор,інтерактивна дошка, презентація в форматі РР
ХІД ГРИ
Раунд 1 «Державні символи»
Команди відповідають на запитання про Державні символи України
  1. Що таке Державні символи?
  2. Що означають кольори прапора?
  3. Пояснити , що символізує Герб України?
  4. Хто написав текст Гімну?
  5. Хто написав музику Гімну?
  6. Яке  відношення до Державних символів мають Святослав Вакарчук, Олександр Пономарьов, Злата Огневич?
Раунд 2 «Смачного»
Командам пропонується називати традиційні українські страви, що зображені на слайді презентації.
Раунд 3 «Відеопитання»
Для кожної команди демонструється по 6 слайдів, на яких зображені архітектурні пам’ятники, завдання команд назвати пам’ятник та місто (область), в якому він знаходиться. Якщо відповідь повна, команда отримує за один слайд 2 бали, якщо назване тільки місто або пам’ятник , команда отримує 1 бал, якщо відповіді немає, команда бали не отримує, а право відповіді надається глядачам, а ті в свою чергу мають можливість передати зароблений бал команді, за яку вболівають.
Раунд 4 «Картографічний»
На екрані зображена карта України. Яка область зафарбована зеленим кольором? Правильна відповідь 2 бали.
Раунд 5 «Кросворд»
к
а
г
у
л
к
р
и
м
д
н
і
п
р
о
к
а
н
і
в
к
и
ї
в
д
о
н
б
а
с
к
а
р
п
а
т
и
Раунд 6 «Виконання інтерактивних вправ»
Раунд 7 «Географічна вікторина»
1. Яку площу займає Україна? ( 603,7 тис.км )
2. З якою державою Україна межує на півночі?( з Білоруссю)
3. Назвіть найвищу вершину Кримських гір? ( Роман – Кош)
 4. В якій області знаходиться географічний центр України? (в Кіровоградській)
5. Назвіть крайню південну точку України ( м. Сарич)
6. Назвіть найбільший морський порт України ( Одеса)
7. Найбільший кам’яновугільний басейн України.( Донецький)
8. Назвіть низовину на півдні України ( Причорноморська)
 9. Найвищою рівнинною точкою України є ( г. Берда)
10. Озеро в Карпатах ( Синевир)
11. Найстаріший заповідник ( Асканія – Нова)
12. Найбільше за кількістю населення місто України ( Київ)
13. В скількох часових поясах розміщена Україна? (3)
14. В якій широті лежить Україна? (північній)
15. В якій довготі розміщена Україна? (східній)
16. Крайня західна точка держави? (місто Чоп)
17.Скільки природних зон на території України? (3)
18. Найбільше озеро в Україні? ( Синевір)
19. Коли утворились Карпати?(альпійське горотворення )
20. Як зветься Чорноморська акула?( Катран)
Раунд 8 «А чи знаєте ви?»
1. Найдовговічнішим деревом України вважається тис ягідний, вік якого 4 тис років. Здавна це дерево називали « королівським деревом», а також «негний – деревом». У нашій країні осередок цього дерева – княж двірський резерват поблизу Коломиї в Івано-франківській області, загальна площа якого 206 га.
2. Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефин Рівненської області. В урочищі Холодний Яр Чигиринського району Черкаської області росте 1100 річний дуб, який в народі називають « Дуб Залізняка».
 3. Найстаріша яблуня в Україні росте в селищі Андріївка на Сумщині – їй понад 150 років, а крона має площу близько 0,4 га. Її схилене до низу гілля досягло землі, вкоренилося й перетворилося на додаткові стовбури – опори завдовжки 20 – 40 сантиметрів.
 4. Найвище дерево України – модрина європейська в Рахові, яка у 140 років малависоту 54 метри, а також кілька ялиць в урочищі Чемернар на Буковині, їх висота 45 метрів.
5. Найменше дерево з тих, що ростуть в Україні – верба туполиста. Висота її 12-15 см, а зустрічається вона на вологих вапнякових скелях в альпійському поясі Карпат.
6. Найбільш високогірним деревом України вважається сосна гірська – її виявлено на висоті 2010 метрів на горі Піп Іван у Чорногорії в Карпатах. Вона невибаглива, може рости на кам’яних сухих скелях і розсипах із нерозвинутим шаром ґрунту.
7. Найбільша водорість Чорного моря – цистозира. Її талом має вигляд розгалужених кущиків, що ростуть у прикріпленому та неприкріпленому стані. Прикріплені кущі складаються з центрального стовбура завдовжки 170 см і завтовшки 4 – 12 мм. Ця багаторічна рослина досягає віку 16 років, утворює великі підводні зарослі, найбільші спостерігаються на ділянці від Феодосії до Ялти.
8. Найдовше коріння серед рослин України ( понад 15 м) має люцерна посівна
9. Найтяжчі коренеплоди має тамус звичайний – трав’яниста ліана, що росте на Південному березі Криму – до 40 кг
10. Найбільше за розміром листя належить унікальній рослині, яку можна побачити в урочищі Щупарка Наддністрянського лісництва на Тернопільщині. Це кремена гігантська рослина, подібна до лопуха. У неї кругле листя, яке в поперечнику сягає 1 метра. Висота черешків – 80 – 120 см.
11. На право бути рослиною з найбільшими квітами претендує латаття сніжно – біле, що зустрічається в стоячих та проточних водах, ставках, затоках. Його квіти сягають 20см у діаметрі.
 12. А найменші квіти серед рослин України ( діаметром0,5 мм) мають водоплавна рослина ряска мала, що населяє стоячі води, та вольфія без коренева, яку можна побачити у водоймах Лісостепу.
13. Найшвидше за всі рослини України росте гриб, який називається Веселка смердюча і зустрічається в листяних та хвойних лісах, в садах і парках. За хвилину шапка веселки піднімається на 5 мм – вона росте просто на очах.
14. Найкисліша рослина в Україні – це щавель кислий. Сік листя цієї рослини містить кислоту в концентрації 1,36%

15. Найсолодша коренеплідна рослина української флори – цукровий буряк. Цей коренеплід накопичує до 25% цукру, тоді як цукрова тростина – 18%

Комментариев нет:

Отправить комментарий